Ślusarz
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Technik elektryk
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Technik żywienia i usług gastronomicznych
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Liceum Ogólnokształcące - bezpieczeństwo narodowe
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Technik pojazdów samochodowych
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Technik logistyk
ZŁOTÓW
ul. 8 Marca 5
Mechanik pojazdów samochodowych
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Technik elektronik
ZŁOTÓW
ul. 8 Marca 5
Branżowa Szkoła I stopnia
Aktualności
Uroczystość nadania sztandaru w CKZiU
2017-03-17

W dniu 17 marca 2017r odbyło się uroczyste nadanie sztandaru w CKZiU, na którym  widnieje wizerunek Hipolita Cegielskiego - patrona szkoły. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele św.Rocha, gdzie dokonano poświęcenia sztandaru. Po mszy odbył  przemarsz ulicami miasta do budynku szkoły przy ul.Norwida 10. W przemarszu tym brali udział zaproszoni goście, uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy wszystkich szkół wchodzących w skład CKZiU. Na czele kolumny szła młodzieżowa orkiestra dęta z Lipki, a zaraz za nią nowy sztandar, niesiony przez przedstawicieli Rady Rodziców. W sali gimnastycznej szkoły odbyła się dalsza część uroczystości. Licznie zebranych na sali gości przywitał dyrektor CKZiU Andrzej Hencel. Wśród gości obecna była wnuczka patrona szkoły Zofia Cegielska-Doerffer, przedstawiciele Towarzystwa Hipolita Cegielskiego, samorządowcy, rzemieślnicy, poseł Krzysztof Paszyk i Tobiasz Wiesiołek - dyr. biura posła Błażeja Pardy, starostowie Ryszard Goławski i Daniel Sztych, przewodnicząca Rady Powiatu Złotowskiego Jadwiga Harbuzińska-Turek, burmistrzowie: Małgorzata Sameć (Okonek), Adam Pulit (Złotów), Stefan Kitela (Krajenka), byli dyrektorzy szkół Zbigniew Bukowski i Bolesław Piotrow oraz reprezentanci kilku innych szkół im H. Cegielskiego. Zaprezentowano film przedstawiąjący historyczne już momenty związane ze sztandarami, będących w posiadaniu szkół wchodzących w skład CKZiU. Sztandary te zaprezentowano również na sali. Następnie nastąpił uroczysty moment przekazania sztandaru przez delegację rodziców dyrektorowi CKZiU, który wręczył go uczniowskiemu pocztowi sztandarowemu. Przedstawiciele wszystkich szkół i klas CKZiU złożyli uroczyste ślubowanie. Dominik Górny, Członek Zarządu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu poinformował zebranych, że jego Kapituła postanowiła stworzyć medal dedykowany sztandarowi. Pierwszy w Polsce, a więc historyczny Srebrny Medal Labor Omnia Vincit w asyście Starosty Złotowskiego Ryszarda Goławskiego i dyrektora Andrzeja Hencla, do sztandaru szkół CKZiU przypięła prawnuczka słynnego Wielkopolanina Zofia Cegielska-Doerffer wraz z Prezydentem Towarzystwa doktorem Marianem Królem. Następnie odbyły się przemowy dyrektora Andrzeja Hencla oraz innych zaproszonych gości.  Na zakończenie uroczystości na ręce dyrektora CKZiU trafiły kwiaty wraz z gratulacjami od wszystkich zaproszonych gości. Uroczystość uświętnił występ szkolnego, męskiego chóru, który odśpiewał hymn państwy, Rotę i pieśń "Przybyli ułani pod okienko". Cała uroczystość  miała bardzo doniosły charakter. Po uroczystym nadaniu sztandaru Szkołom CKZiU goście udali się do auli, by wziąć udział w wykładzie pana Krzysztofa J. Guzka ,heraldyka i współzałożyciela Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego, zatytułowanego "Słów kilka o weksyliach szkolnych".Dla zaproszonych gości odbył się ciepły poczęstunek, ciasto i kawa, które przygotowali nauczyciele wraz z uczniami technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Brać uczniowska na pewno zapamięta ten dzień. Dzięki sztandarowi młodzi ludzie na nowo odkryli znaczenie słów, o których na co dzień się nie pamięta. Zdali sobie również sprawę z tego, czego symbolem jest sztandar. Odtąd patriotyzm, jedność i honor będą się im kojarzyć z ich największą chlubą, ze sztandarem.

Zdjęcia z uroczystości w galerii

O tym wydarzeniu  napisano:

http://Towarzystwo Hipolita Ciegielskiego w Poznaniu

http://www.pzl24.pl/wiadomosci/2475,sztandar-dla-ckziu

https://zlotowskie.pl/

http://www.zlotow-powiat.pl/

Sukces na olimpiadzie wiedzy o żywności.
2017-03-16

Dnia 16 i 17 marca 2017r. w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego oraz na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu odbył się etap ogólnopolski XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności. W eliminacjach ogólnopolskich brało 48 uczniów z 7 okręgów  (poznański, toruński, olsztyński, kielecki, katowicki, łódzki, wrocławski)którzy zostali wyłonieni z wcześniejszych eliminacjach okręgowych, w których brało udział 968 uczniów z 46 szkół. Byli to uczniowie klas technikum, a także liceum ogólnokształcącego. Laureaci etapu ogólnopolskiego Olimpiady wykazali się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności. Z CKZiU Szkoły im. St. Staszica w Krajence z technikum technologii żywności uczennica Anita Juszkiewicz zdobyła tytuł laureata olimpiady zajmując 10 miejsce w Polsce oraz zdobyła indeks na wyższe uczelnie związane z technologią żywności w całej Polsce. Ponadto uzyska 100% punktów z egzaminu potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Opiekunem była Agnieszka Smolarz, która wraz z Justyną Dmuchowską  przygotowywały uczennicę do olimpiady.

 

Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej.
2017-03-15

W dniu 15.03.2017r w starostwie odbył się dziś Konkurs Powiatowy XV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Do rywalizacji przystąpiło 21 osób – uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie, I Liceum Ogólnokształcącego w Złotowie oraz złotowskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych, którzy wcześniej najlepiej wypadli w etapie szkolnym. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Olszewska z CKZiU z ul.8 Marca. Gratulacje!

Posadzono drzewka  na terenie CKZiU
2017-03-08

W ramach akcji "Drzewo dla Polski" posadzono drzewka na terenie CKZIU. Dokonali tego: wicestarosta pan Daniel Sztych, a także pan Paweł Michał Owsianny, pan Grzegorz Dudko oraz dyrektor CKZiU pan Andrzej Hencel i pan Grzegorz Kolera - radny a zarazem nauczyciel CKZiU.

więcej informacji na stronie zlotow-powiat.pl

  Spotkanie młodzieży ze szkół imienia H. Cegielskiego w Poznaniu
2016-11-30

30 listopada 2016 r. po raz pierwszy reprezentacja CKZiU w składzie: Zyta Łukaszczyk z kl. III TŻ, Marta Szulczyńska z kl. II TŻ i Dominik Małkowski z kl. II TŻ z opiekunem Katarzyną Kaczmarek ze szkoły przy ul.8 Marca , wzięła udział w spotkaniu szkół noszących imię Hipolita Cegielskiego.

Więcej o Klubie szkół H. Cegielskiego i o spotkaniu można poczytać na stronie:http://naszglospoznanski.pl/spotkanie-mlodziezy-ze-szkol-imienia-h-cegielskiego-galeria/


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy