Ślusarz
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Technik elektryk
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Technik żywienia i usług gastronomicznych
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Liceum Ogólnokształcące - bezpieczeństwo narodowe
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Technik pojazdów samochodowych
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Technik logistyk
ZŁOTÓW
ul. 8 Marca 5
Mechanik pojazdów samochodowych
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Technik elektronik
ZŁOTÓW
ul. 8 Marca 5
Branżowa Szkoła I stopnia
Aktualności
UROCZYSTA MSZA ŚW. W POZNANIU
2018-12-01

1 grudnia 2018 roku sztandar CKZiU w Złotowie wraz z pocztem sztandarowym uczestniczył w uroczystości poświęcenia sztandaru Towarzystwa Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Uroczystość połączona ze 150 rocznicą śmierci patrona i 20 rocznicą powołania Towarzystwa Hipolita Cegielskiego odbyła się w Katedrze Poznańskiej. Mszy Świętej przewodniczył Biskup Pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej Jego Ekscelencja ks. bp dr Damian Bryl. Kulminacyjny moment jubileuszu odbył się we wnętrzu Złotej Kaplicy, gdzie u stóp pomnika pierwszych władców Polski nastąpiło poświecenie sztandaru Towarzystwa. Naszej szkoły, która nosi imię wielkiego Wielkopolanina, nie mogło zabraknąć w dniu tak ważnego wydarzenia.Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie w poczcie sztandarowym reprezentowali: Filip Zbiżek- chorąży, Angelika Mirosław i Alicja Babiak- asysta.

                                                        

SPOTKANIE SZKÓŁ IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W POZNANIU
2018-11-29

Tradycyjnie już w rocznicę śmierci Hipolita Cegielskiego w Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu spotkali się przedstawiciele szkół noszących to zaszczytne imię. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Złotowa reprezentowali: dyrektor Andrzej Hencel, wicedyrektor Anna Baranowska, opiekun szkolnego koła Hipolita Cegielskiego Katarzyna Kaczmarek oraz uczniowie: Danuta Szopieraj z kl. IV TŻ, Michał Wróbel z kl. III TR i Szymon Widawski z kl. I T2TPS.W spotkaniu uczestniczył również prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego Marian Król, który wyróżnił nauczycieli Srebrnym Medalem Labor Omnia Vincit – Praca wszystko zwycięża. Z naszej szkoły powyższe odznaczenie otrzymała pani Anna Baranowska. Podczas wspólnych rozmów reprezentanci szkół pochwalili się swoimi osiągnięciami oraz ustalili, że Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Patronie odbędzie się w Chodzieży. Kolejnym punktem programu była wystawa makiet kolejowych, która wzbudziła wśród gości wiele emocji. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się pod pomnik Hipolita Cegielskiego, gdzie złożyli kwiaty, a póniej przeszli na Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan, by oddać hołd pamięci i zapalić znicz na symbolicznym grobie naszego Patrona.

                                           

UMOWA PARTNERSKA CKZiU – ENEA
2018-10-05

5 października br. w naszej szkole miała miejsce uroczystość podpisania umowy patronackiej pomiędzy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie a Enea S.A. i Enea Operator Sp. z o.o. w Poznaniu. Spotkanie przedstawicieli każdej ze stron, zaproszonych gości i uczniów odbyło się w auli i rozpoczęło od wspólnego, uroczystego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrał dyrektor CKZiU pan Andrzej Hencel, który powitał przybyłych na tak waże dla szkoły wydarzenie. W przemówieniu nie zabrakło wątków patriotycznych, albowiem gospodarz uroczystości zacytował fragment wiersza Cypriana Kamila Norwida pt. "Moja piosnka II", by przywołać tęsknotę poety za krajem. Nawiązując do słów wieszcza, podkreślał nasze wspólne starania wobec młodych – żebyśmy działali tak, by nie musieli zasmakować uczucia tęsknoty za Polską."Ta umowa to obowiązek względem ojczyzny. To troska o młodzież", przekonywał pan Andrzej Hencel. Zwracając się do dyrektorów partnerskich instytucji, dyrektor szkoły nawoływał do stworzenia jeszcze lepszego profilu absolwenta w zawodach związanych z energetyką. Pan Ryszard Goławski – starosta powiatu złotowskiego podkreślał w swoim przmówieniu ważność umowy, która według niego będzie gwarancją jakości kształcenia. Dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Enea S.A. pani Aneta Pelczarska wspominała o korzyściach, jakie przyniesie podpisana umowa szkole i jej firmie. Wiceprezes Enea Operator Sp. z o.o. pan Tadeusz Dachowski podkreślił w tej całej sytuacji ważność jednostki, czyli człowieka. Z kolei ambasador Towarzystwa Hipolita Cegielskiego w Poznaniu pan Andrzej Fromberg odwołał się do wzorców reprezentowanych przez patrona i gratulował szkole wspaniałych partnerskich instytucji.

Po licznych przemówieniach nadszedł najważniejszy moment – podpisanie umowy, w którym uczestniczyli: dyrektor szkoły, starosta złotowski, wiceprezes Enea Operator, dyrektor Oddziału Dystrybucji oraz pani dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Enea S.A.

Podpisanie dokumentu uświetnił występ szkolnego chóru pod opieką pana Piotra Jończyka, zaś całą uroczystość przygotowała i poprowadziła pani Katarzyna Kaczmarek.

W dalszej części zaproszeni goście zwiedzali warsztaty szkolne, a następnie pracownię żywienia i usług gastronomicznych przy ul.8 Marca 5.

galeria zdjęć

Jubileusz 20–lecia Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego
2018-05-26

W sobotę, 26 maja 2018 roku, w Auli Lubrańskiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego  świętowało jubileusz 20 - lecia. Z tej okazji po raz pierwszy zaprezentowano hymn: Labor Omnia Vincit, który powstał specjalnie na tę okazję. Ponadto w tym wyjątkowym dniu Towarzystwo otrzymało sztandar.

Podczas uroczystości fundatorzy sztandaru wzięli udział w uroczystym wbiciu gwoździ w drzewiec sztandaru. W imieniu CKZiU w Złotowie uroczystego wbicia gwoździa dokonała Katarzyna Kaczmarek.

                                                  

Pożegnanie maturzystów
2018-04-27

W dniu 27 kwietnia w szkołach CKZiU odbyły się apele, na których uroczyście pożegnano uczniów klas maturalnych. Były wyróżnienia i nagrody, listy gratulacyjne da rodziców, podziękowania i kwiaty.

W szkołach przy ul. Norwida 10 świadectwa ukończenia szkoły odebrali uczniowie Technikum nr 1 im. Hipolita Cegielskiego o specjalnościach technik elektryk, technik elektronik i technik pojazdów samochodowych, a także absolwenci Liceum Ogólnokształcące o specjalności Bezpieczeństwo Narodowe oraz Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych.

W szkole przy ul.8 Marca pożegnano uczniówów technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Absolwentom życzymy powodzenia na maturze !

                  

                  


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy