Ślusarz
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Technik elektryk
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Technik żywienia i usług gastronomicznych
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Liceum Ogólnokształcące - bezpieczeństwo narodowe
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Technik pojazdów samochodowych
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Technik logistyk
ZŁOTÓW
ul. 8 Marca 5
Mechanik pojazdów samochodowych
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Technik elektronik
ZŁOTÓW
ul. 8 Marca 5
Branżowa Szkoła I stopnia
Aktualności
Wyróżnienie w konkursie Patria Nostra
2018-04-24

24 kwietnia 2018 r. w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się Gala Finałowa Konkursu Historycznego Patria Nostra. Gośćmi honorowymi byli: p. Robert Gaweł Senator RP, p. Ryszard Czarnecki poseł do Parlamentu Europejskiego, p. Elżbieta Leszczyńska Wielkopolski Kurator Oświaty oraz przedstawiciele mediów i innych organizacji samorządowych.

III Edycja Konkursu Patria Nostra adresowana była do młodzieży szkolnej z Małopolski, Mazowsza i Wielkopolski oraz do młodzieży polonijnej. W tym roku wzięło w nim udział 1088 uczniów z 272 szkół, w tym z 21 szkół polskich na Białorusi, Litwie, Ukrainie i w Kazachstanie.

Współzawodnictwo młodzieży ma na celu propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, etyki chrześcijańskiej oraz budowanie tożsamości narodowej i poczucia wspólnoty wśród młodych Polaków. Istotny element tego konkursu to przybliżenie historii Polski nie tylko jego uczestnikom, ale także całemu społeczeństwu, ponieważ prace konkursowe emitowane są na telebimach reklamowych w różnych miejscach publicznych przez cały rok.

Uczestnicy konkursu w zespołach 3-osobowych pod kierunkiem nauczycieli mieli za zadanie wykonać kilkusekundowe animacje lub filmy, prezentujące ważne wydarzenia i wybitne osobistości z polskiej historii. Taką animację na temat złotówki krakowskiej wykonali uczniowie CKZiU w Złotowie: Łukasz Noculak, Michał Szymkowiak i Piotr Siuda pod opieką nauczycielki historii p. Katarzyny Kaczmarek. I chociaż nie udało się wygrać nagrody głównej, czyli wycieczki do Brukseli, to i tak ich praca została zauważona i wyróżniona. Sukces cieszy tym bardziej, że wzięliśmy udział w tym konkursie po raz pierwszy.

                                     

Dzień otwarty 24 kwietnia
2018-04-18

                                           

 

Uroczystości 5-lecia powstania CKZiU
2018-03-25

23 marca 2018r. piękny jubileusz 5-lecia obchodziło Centrum Kształcenia Zawodowegoi Ustawicznego im.Hipolita Cegielskiego w Złotowie. Rocznicowy program zaczął się uroczystym apelem o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej. Dyrektor Szkoły Andrzej Hencel przywitał serdecznie gości, a brać uczniowska wtórowała mu aplauzem. Gospodarz uroczystości przedstawił w przemówieniu dokonania i działania, jakie podjęto na rzecz Szkoły w ostatnim pięcioleciu oraz wspomniał o planach na kolejne lata. Następnie głos zabrali zaproszeni, którzy gratulowali i życzyli dalszych sukcesów. Należy także dodać, iż szkolna społeczność w geście solidarności i poczucia obowiązku wsparła finansowo Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego z Poznania, przekazując 2 tys.zł na zakup sztandaru. Kolejna część jubileuszu obfitowała w treści historyczne, ściśle wiążące się z postacią Patrona Szkoły. Miłą niespodzianką dla zebranych był występ artystyczny ucznia klasy maturalnej – Filipa Skrzypczyńskiego, który z okazji święta CKZiU skomponował i zagrał utwór pt. "Im memoriam". Po wysłuchaniu krótkiego koncertu goście udali się na hol, by wziąć udział w odsłonięciu Miejsca Symboli Narodowych i Patrona Szkoły. Następnie dyrektor Andrzej Hencel oprowadzał zaproszone osoby po warsztatach szkolnych, gdzie tradycyjnym przecięciem wstęgi otworzył nowoczesną siłownię

Poza tym w ramach obchodów 5-lecia Szkoły odbyły się ćwiczenia wojskowe z patrolem rozminowania oraz trzy konkursy: Konkurs Wiedzy o Patronie Szkół im. Hipolita Cegielskiego, Konkurs o tytuł "Mistrza Kierownicy" na symulatorze jazdy i Konkurs o tytuł "Snajpera" na szkolnej strzelnicy. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Dla zaproszonych gości pyszny poczęstunek przygotowali uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Upłynęło raptem 5 lat!  Niby niewiele, ale jednak to pierwszy krok w następne, jeszcze większe i piękniejsze jubileusze. Życzymy dalszych osiągnięć i realizacji wyznaczonych celów!

        

zdjęcia w galerii

pzl24.pl/ -5-lat-ckziu

konkurs-wiedzy-o-patronie

konkurs mistrz-kierownicy

konkurs o tytul-snajpera

Stypendium sportowe dla Jakuba Centki
2018-03-01

W dniu 1 marca 2018r podczas Sesji Rady Powiatu Złotowskiego Starosta Ryszard Goławski wręczył stypendia sportowe uczniom za wysokie osiągnięcia w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Otrzymał je również uczeń klasy czwartej techniukum elektronicznego Jakub Centka, który zdobywa osiągnięcia w biegach i na codzień trenuje w klubie Gwardia Piła. Gratulacje!

                                        

Szkolny chór -
2018-01-19

„Faceci w czerni” to bez wątpienia wspaniała wizytówka Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie ul. Norwida 10.. Chór, którym kieruje Janusz Walicki, w czasie swojej działalności niejednokrotnie zapewniał oprawę muzyczną nie tylko szkolnym, ale również powiatowym uroczystościom. Młodzi mężczyźni dali się poznać publiczności z wielu stron. Sprawdzili się w rozmaitych repertuarach – m.in. wojskowym, patriotycznym i, jak pokazał czwartkowy konkurs kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce bożonarodzeniowej, również świątecznym.

Pomału nadchodzi jednak kres działalności chóru w takim składzie. Uczniowie-maturzyści niebawem pożegnają się ze szkołą, a wczoraj my symbolicznie pożegnaliśmy się z nimi. W trakcie podsumowania wspomnianego konkursu Dyrektor Wydziału Oświaty i Promocji w Starostwie Powiatowym w Złotowie Mirosław Mincewicz, z pomocą dyrektora CKZiU Andrzej Hencel oraz w imieniu Starosty Złotowskiego Ryszard Goławski, podziękował chórzystom za całokształt działalności. Pamiątkowy list wręczono nie tylko każdemu z nich, ale również Januszowi Walickiemu, którzy wytrwale pracował ze swoimi podopiecznymi. – Generał bez armii nie znaczy nic. To jest moja armia – wskazując na chórzystów powiedział pan Januszowi.

galeria zdjęć


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy