Dni Otwarte

24.03.2022 Wydarzenia

W poniedziałek , 21 marca br. , w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie odbył się Dzień  Otwarty zorganizowany z myślą o ostatnich klasach szkół podstawowych. Nauczyciele i uczniowie pełniący rolę gospodarzy przygotowali dla gości wiele atrakcji.

Od progu ósmoklasistów witali ci, którzy odgrywali rolę przewodników po nowym miejscu. W szkolnej auli grono zaproszonych na bazie prezentacji  odkrywało specyfikę zawodów proponowanych w CKZiU.

Kolejne niespodzianki czekały na przybyłych na szkolnych warsztatach. Tam, w nowoczesnej stacji diagnostycznej, zebrani mogli obserwować  przyszłych  mechaników, którzy naprawiali auta. Ponadto dowiedzieli się: w jaki sposób działa obrabiarka CNC, jak wygląda praca ślusarza, do czego służy drukarka 3D oraz jak poradzić sobie z wykonaniem schematu elektrycznego.

Ponadto klasy mundurowe przygotowały krótki kurs samoobrony dla młodszych kolegów, a swoją  tężyzną  fizyczną starsi uczniowie chwalili się w szkolnej siłowni.

Ogromną popularnością wśród przybyłych cieszył się również symulator jazdy oraz wózek widłowy.

Pracownia logistyczna zaoferowała gościom prosty sposób wykorzystania logistyki w praktyce: od zamówienia po jego realizację w wersji przyjemnej dla podniebienia, czyli smażenie gofrów dla uczestników pokazu. Poza tym mnóstwo pyszności przygotowała młodzież ucząca się w zawodzie technik żywienia, natomiast na opiekunów czekał słodki poczęstunek i kawa.

Dzień Otwarty daje możliwość, by na własne oczy przekonać się, jak na co dzień funkcjonuje dana szkoła. Dziękujemy bardzo za tak ogromne zainteresowanie i czekamy na Was, ósmoklasiści, we wrześniu!

Galeria zdjęć

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: OPTeam S.A.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Zapisano