Praktyki zawodowe w Hiszpanii

25.04.2023 Wydarzenia

CKZiU podbija Europę – tym razem Hiszpania

Pewien mauretański władca miał piękną córkę o imieniu Cantarę, którą postanowił wydać za mąż. O serce księżniczki walczyło dwóch śmiałków – książę Almanzor i książę Ali. Rękę księżniczki dostać miał ten, który pierwszy przywiezie rzadką przyprawę z Indii. Książę Almanzor od razu udał się w drogę, a książę Ali pozostał i rozkochał w sobie księżniczkę. Słowo władcy jest święte i rękę Cantary zdobył Almanzor. Wielka miłość zakończyła się tragicznie. Cantara nie mogąc pogodzić się z losem, rzuciła się z murów zamku na skały, a w ślad za nią jej ukochany. Tak powstało u stóp góry miasto o nazwie łączącej oboje kochanków - Alicante.

To właśnie w tym mieście uczniowie Technikum nr 1 im. H. Cegielskiego w Złotowie korzystają z akredytacji VET w ramach programu Erasmus+ w sektorze „Kształcenie i szkolenia zawodowe” finansowane ze środków Unii Europejskiej. Akredytacja umożliwiła 25 uczniom wyjazd na praktyki zagraniczne. Młodzież kształcąca się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik elektryk, technik elektronik, technik logistyk, technik pojazdów samochodowych szlifuje umiejętności językowe i zawodowe w hiszpańskich przedsiębiorstwach.   

Oprócz umiejętności zawodowych uczniowie poznają kulturę, sztukę i język hiszpański. Dodatkowe kompetencje zdobywają w ramach komunikacji społecznej, uczą się współpracy w grupie, radzenia sobie w nietypowych sytuacjach i funkcjonowania w międzynarodowym środowisku pracy. Zagraniczna mobilność umożliwia pokonywanie barier językowych, stereotypów, buduje tolerancję i otwartość na innych ludzi.

Uczniowie są  bardzo zadowoleni z realizowanych praktyk zawodowych. Poznają metody pracy obowiązujące w hiszpańskich przedsiębiorstwach oraz umiejętnie współpracują z lokalnymi fachowcami. Ponadto korzystają z uroków pięknej pogody i zwiedzają okolice Alicante.

Galeria zdjęć

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: OPTeam S.A.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Zapisano