Ślusarz

06.05.2021

ŚLUSARZ

Naukę w tym zawodzie możesz podjąć mając nawet ukończone 18 lat, kiedy nie możesz już podpisać umowę z rzemieślinkiem jako młodociany pracownik.

Lubisz majsterkować, albo naprawiać lub projektować własne urządzenia? A może chciałbyś wytwarzać niesamowite rzeczy z metalu? Zainteresuj się karierą w branży ślusarskiej.

To jeden z najstarszych zawodów rzemieślniczych, znany już w starożytności.Ślusarz naprawia i konserwuje sprzęt gospodarstwa domowego, zamki, rowery, metalowe ogrodzenia, z wykorzystaniem narzędzi i przyrządów ślusarskich oraz monterskich, narzędzi i przyrządów specjalisycznych, z zachowaniem wymogów eksploacyjnych i dyscypliny technologicznej napraw, sprawdza stan techniczny naprawianego sprzętu, dorabia i wymienia uszkodzone części, przeprowadza próby po naprawach.

Zadania zawodowe

  • wykonywania elementów maszyn i urządzeń
  • naprawiania elementów maszyn, urządzeń i narzędzi
  • wykonywania połączeń
  • konserwowania elementów maszyn, urządzeń i narzędzi.

Praca

Wykwalifikowani ślusarze znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach wytwarzających wyroby metalowe, zakładach przemysłu maszynowego, firmach produkujących oraz specjalizujących się w naprawie sprzętu domowego, zakładach zajmujących się instalacją urządzeń grzewczych czy gazowych, pracowniach ślusarstwa artystycznego czy warsztatach samochodowych. Mogą również otworzyć własną działalność gospodarczą i oferować wybrane usługi ślusarskie.

Praktyka

Kształcąc się w tym kierunku, będziesz mógł odbywać zajęcia praktyczne w naszym szkolnym Centrum Kształcenia Praktycznego.

Nauka trwa 3 lata i po zakończeniu nauki uczniowie zdają egzamin zawodowy.

Po ukończeniu Branżowe Szkołyj I stopnia uczniowie mogą kontynuować naukę w Branżowej Szkole II stopnia.

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: OPTeam S.A.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Zapisano