Liceum Ogólnokształcące

Liceum Ogólnokształcące pod patronatem MON

11.03.2022

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

oddział przygotowania wojskowego pod patronatem MON

Jeśli marzyłaś/marzyłeś o pracy w służbach mundurowych: wojsku, policji, straży pożarnej, żandarmerii, służbach specjalnych, ochronie dóbr prywatnych, nasza klasa mundurowa jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.  Proponujemy Tobie naukę w klasie mundurowej liceum ogólnokształcącego.

Każdego roku minister obrony narodowej określa w drodze rozporządzenia liczbę możliwych do udzielenia w danym roku kalendarzowym zezwoleń na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego. W 2020 r. Minister Obrony Narodowej dysponuje możliwością wydania 130 zezwoleń na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego (jedno zezwolenie – jeden oddział).

Takie pozwolenie otrzymała również nasza szkoła.
 
Program nauczania
W oddziałach realizowane będzie szkolenie z zakresu przygotowania wojskowego, w formie obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a jego program określi rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej. Program realizowany będzie przez szkołę, w części teoretycznej, oraz przez patronacką jednostkę wojskową, w części praktycznej. Szkolenie kończyć będzie 50-godzinny obóz szkoleniowy, przeprowadzany na początku ostatniego roku nauki.
Uczeń w wyniku realizacji programu szkolenia powinien posiąść między innymi wiedzę o podstawowych uwarunkowaniach służby wojskowej, z wybranych zagadnień regulaminów ogólnego, musztry, ceremoniału wojskowego, z podstaw wychowania wojskowego jak również z podstaw szkolenia bojowego, w tym taktyki, szkolenia strzeleckiego, rozpoznania wojskowego, szkolenia inżynieryjno-saperskiego.

Uczęszczanie do tej klasy daje możliwość:

– przygotowania do dalszej edukacji na uczelniach wojskowych,

– kontynuację nauki na kierunkach cywilnych: historia, politologia, geografia, bezpieczeństwo narodowe,

Klasa wojskowa realizuje program kształcenia liceum ogólnokształcącego.

Zapewniamy:

  •  większość  podręczników  dla uczniów ( wypożyczanych z biblioteki szkolnej )
  • bezpłatne umundurowanie;

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: OPTeam S.A.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Zapisano