PATRON SZKOŁY 

  5beef98b424cf_o_large.jpg

        Hipolit Cegielski film_jpg.jpgFILM

Prezentacja o H. Cegielskim - Tekst autorstwa Tadeusza Janickiego zczerpnięty z zasobów Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Gaspar Józef Hipolit Cegielski (1813 - 1868)   -  to nauczyciel, filolog, przemysłowiec, wydawca i działacz społeczny – należy do grona najwybitniejszych postaci w dziejach Wielkopolski. Dzięki wyjątkowym zdolnościom, sumienności i pracowitości zdobył wykształcenie a następnie odnosił sukcesy jako nauczyciel i naukowiec, a od 1846 roku w zmienionych okolicznościach jako kupiec, przemysłowiec i wydawca. Jego wielka indywidualność, wszechstronność i energia z jaką działał sprawiły, że wywarł znaczący wpływ na życie społeczno – polityczne, kulturę i gospodarkę tego regionu.

W dniu 1 wrzesnia 2016  roku dokonano uroczystego nadania szkołom CKZiU tego imienia .

 HYMN SZKOLNY

       " W Centrum Mądrości Życia " słowa i muzyka Dominik Górny   images.png

          Tekst hymnu " W Centrum Mądrości Życia"

W dniu 2 września 2019 r. podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się  prezentacja hymnu szkoły „W Centrum Mądrości Życia”, który napisał, skomponował i premierowo wraz z Anną Hetmańską zaśpiewał  Dominik Górny – sekretarz Zarządu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: OPTeam S.A.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Zapisano