Kompetencje zawodowe dla rozwoju gospodarki opartej na wiedzy”, 2020-1-PL01-KA102-080011

Młodzież CKZiU w Rimini

Uczniowie klas Technikum nr 1 CKZiU w Złotowie odbywali swoje dodatkowe praktyki zawodowe w Rimini we Włoszech. W ramach zajęć praktycznych uczniowie wykonali robota, którego działanie  i wygląd uczniowie projektowali a potem programowali. Obudowę urządzenia drukowali na drukarce 3D. Praca mechaników polegała na naprawianiu aut w lokalnych warsztatach samochodowych. Uczniowie praktykujący w zawodzie kucharza, mieli okazję przygotowywać potrawy, których podstawę stanowiły  owoce morza. Logistycy  poznawali zasady prowadzenia włoskich  przedsiębiorstw logistycznych oraz spedycyjnych. Nowością było dla nich zapoznanie się z pracą lotniska w Rimini. Poza zajęciami praktycznymi uczniowie poznawali zalety Włoch – włoskie plaże, kuchnię, muzykę i język, którego również w stopniu podstawowym się uczyli. Największym atutem, procentującym na przyszłość, było wzbogacenie słownictwa w języku angielskim, ponieważ w tym języku się porozumiewali. Podczas pobytu zwiedzili Florencję, zobaczyli bizantyjskie mozaiki w Rawennie oraz wspinali się na położone na szczycie San Marino.

Za tydzień następna grupa uczniów CKZiU ponownie pojedzie do Rimini, w celu odbycia swoich praktyk. Mamy nadzieję, że będą one równie owocne, jak omawiane powyżej.30bf6a79-3d3c-4dcf-a728-2070a15fb91d.jpg

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: OPTeam S.A.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Zapisano