Powiat Złotowski/Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie
realizuje projekt dofinansowany
z Europejskiego Funduszu Społecznego.
,,Wzrost potencjału zatrudnialności absolwentów i akceleracja kształcenia zawodowego CKZiU, jako wsparcie dla rozwoju, w Północnym Regionie Wielkopolski” RPWP.08.03.01-30-0050/18
Celem projektu jest dokonanie korzystnej zmiany na rynku pracy, poprzez dostarczenie rynkowi 300 absolwentów CKZiU legitymujących się najbardziej poszukiwanymi na lokalnym rynku pracy uprawnieniami i kompetencjami w branży mechanicznej w latach 2019-2022.
Uczniowie nabędą wiedzę i umiejętności nie tylko obsługiwania profesjonalnego sprzętu, maszyn i urządzeń jak: tokarka CNC, centrum obróbcze CNC, tokarka uniwersalna spawarki MIG/MAG, wiertarki, giętarki, szlifierki, frezarki lecz umiejętności wykonywania rzeczywistych, określonych zadań na tych urządzeniach. W tym celu zakupiono te urządzenia, ponadto niezbędne jest profesjonalne przygotowanie kadry nauczycielskiej, która następnie zdobyte doświadczenie będzie przekazywała młodzieży. Realizując taki plan kadra nauczycielska ma możliwość udziału w tygodniowych stażach (30 n-li x 40 godzin) w przedsiębiorstwach i u pracodawców, ponadto część kadry nauczycielskiej(10 n-li) ma możliwość udziału w studiach podyplomowych w zakresie kształcenia dodatkowego zawodowego młodzieży.
Szkolenia/ kursy realizowane w ramach projektu :
- Szkolenie w zakresie operatora obrabiarek skrawających sterowanych numerycznie CNC.
- Szkolenie w zakresie operatora mechanicznej obróbki skrawaniem
- Szkolenie w zakresie profesjonalnego blacharstwa samochodowego
- Szkolenie kursowe o nazwie ,,Spawanie metodą MAG(135) blach i rur ze stali ferrytycznych spoinami8 pachwinowymi”
Wsparcie dedykowane jest dla 300 uczniów, którzy należą do młodzieży branżowych szkół I i II stopnia oraz klas techników CKZiU w Złotowie. Ponadto w rekrutacji może brać udział nie tylko część męska młodzieży ale także dziewczęta i osoby niepełnosprawne (o ile lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań)
Uczniowie biorący udział w projekcie otrzymają:
Całkowita wartość projektu : 1 538 188,42 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 1 307 460,15 zł
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.