1. Kurs na sukces  - dla kadry – POWERSE 2018-1-PL01-KA101-049333

4 grupy nauczycieli po 7 osób

Wyjazdy:

  • 28.04.2019r. – 4.05.2019r.
  • 22.09.2019r. – 28.09.2019r.
  • 26.04.2020r. – 2.05.2020r.
  • 29.09.2020r. – 05.10.2020r.

Już wstępnie ustalone są osoby biorące udział w projekcie w roku 2019

Ustalone są też terminy kursów językowych i szkolenie kulturoznawczo – językowe

"Kurs na sukces" w Rimini

Wyjazd nauczycieli

Kurs na sukces – program realizowany dla nauczycieli CKZiU w Złotowie

W CKZiU kończy się właśnie realizacja projektu, finansowanego w ramach środków Erasmus +, pozwalająca nauczycielom uczestniczyć w kursach szkoleniowych. Do Rimini wyjechały w ciągu dwóch lat cztery grupy nauczycieli, po 7 osób.  Podczas wyjazdu uczestniczyli oni w zajęciach szkoleniowych, zorganizowanych przez Volontarimini. Kursy były przeznaczone dla nauczycieli w celu podniesienia kwalifikacji zawodowych w nauczaniu ogólnym. Nauczyciele wybierali tematykę kursu spośród:

  • “Team-leading in education”
  • “4C's: Communication, Collaboration, Creativity and Critical thinking”
  • “Motivation+”
  • “Project Based Learning”

Tematyka kursów dotyczyła pracy  z uczniami, ich motywowania, patrzenia krytycznego na dany problem czy poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Kursanci nauczyli się nowych sposobów organizacji  i stymulowania pracy w grupie, motywowania wychowanków do pracy na bazie realizacji projektów oraz kierowania liderem tych grup.

Podczas zajęć nauczyciele mieli wykłady i uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. W trakcie kursów nawiązywali nowe kontakty zawodowe i uczyli się stosować nowe rozwiązania w praktyce. Mieli także możliwość poznania włoskiego modelu edukacji i zobaczyć nowoczesne wyposażenia klasopracowni. Porównywali warunki pracy w szkole włoskiej i już zastanawiali się jak można wdrożyć dobre praktyki do edukacji w naszej szkole.

Niestety poprzez pandemię dwie ostatnie grupy uczestniczyły w zajęciach online, poprzez platformę google meet. Spowodowało to ograniczenie kontaktów personalnych, ponieważ ten sposób komunikacji nie zastąpi spotkań, szybkiej wymiany informacji podczas warsztatów czy wyrażania swoich emocji.

Uczestnicy kursów rozszerzyli swoje słownictwo zawodowe w języku angielskim oraz poznali podstawowe słownictwo w języku włoskim. Dzięki temu łatwiej komunikowali się podczas pobytu w Rimini. Dodatkowo mieli możliwość zwiedzenia słynnego miasta Toskanii – Florencję, zobaczyli mozaiki w Rawennie i odwiedzili San Marino. Poznali kulturę Włoch, ludzi tu żyjących oraz przepyszną kuchnię włoską.  Na zakończenie mobilności każdy uczestnik otrzymał certyfikat uczestnictwa w kursie, przygotowany przez Volontarimini. Cały pobyt był doskonale zorganizowany. Program pobytu zapewniał naukę ale również pozwalał na zwiedzanie i poznawanie Włoch. Zakwaterowanie, organizacja kursów i czasu wolnego była perfekcyjna, dlatego uczestnicy byli ogromnie zadowoleni i będą mile wspominać czas spędzony w Rimini. Wiedzę zdobytą podczas kursów mogą teraz wdrażać podczas nauki zdalnej.

vtwi3531.jpg  fyvv9268.jpg    eldr7125.jpg  img_6403.jpg

Europass Mobilności

europasjpg_2.jpg

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: OPTeam S.A.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Zapisano