Od czwartku, tj. 1 czerwca br.,  uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie, uczestniczą w tygodniowej wymianie zagranicznej w Rimini. Włoski partner Volonta Romagne zapewnia młodzieży realizację projektu zgodną z profilem  oddziału wojskowego Liceum Ogólnokształcącego, co z pewnością rozwija umiejętności potrzebne przyszłym żołnierzom.

Na początek grupa młodzieży brała udział w uroczystościach upamiętniających powstanie Republiki Włoskiej. Ponadto uczestnicy wyjazdu zwiedzili już miasto umieszczone na wzgórzach, pełne starych i wąskich uliczek -  San Marino. Architektura i klimat tego miejsca zrobiły na zwiedzających pozytywne wrażenie.

Od poniedziałku (5 czerwca) uczniowie rozpoczęli zajęcia w szkole, gdzie wraz z włoskimi rówieśnikami zrealizują szkolenia praktyczne w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczą orientację w terenie. Wymienili się wiedzą dotyczącą zachowania w warunkach kryzysowych, np. podczas trzęsienia ziemi, pożaru, czy innych zagrożeń zewnętrznych oraz rozegrali międzynarodowy mecz: Polska-Włochy. Wygrali nasi wojskowi a mecz zakończył się wynikiem 1:0

Uczniowie odwiedzili również posterunek włoskiej policji, gdzie poznali zasady organizacji jednostki mundurowej, poznali też używany przez nich sprzęt i oprogramowanie w celu identyfikacji osoby.

Za rok pojedzie następna grupa wychowanków. Aktualna grupa powróci w czwartek do Polski z pełnym bagażem wspomnień i umiejętności godnych ucznia szkoły o profilu wojskowym.

rimi_i.jpg rimi_lo_v.jpg rimini_iii.jpg
rimi_lo_5.jpg rimi_lo_6.jpg rimini_lo_3.jpg
rimini_ii.jpg rimi_lo1.jpg

rimini_lo2.jpg

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: OPTeam S.A.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Zapisano