Od 1 czerwca 2023r,  uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie, uczestniczą w tygodniowej wymianie zagranicznej w Rimini. Włoski partner Volonta Romagne zapewnia młodzieży realizację projektu zgodną z profilem  oddziału wojskowego Liceum Ogólnokształcącego, co z pewnością rozwija umiejętności potrzebne przyszłym żołnierzom.

Na początek grupa młodzieży brała udział w uroczystościach upamiętniających powstanie Republiki Włoskiej. Ponadto uczestnicy wyjazdu zwiedzili już miasto umieszczone na wzgórzach, pełne starych i wąskich uliczek -  San Marino. Architektura i klimat tego miejsca zrobiły na zwiedzających pozytywne wrażenie.

Od poniedziałku (5 czerwca) uczniowie rozpoczęli zajęcia w szkole, gdzie wraz z włoskimi rówieśnikami zrealizują szkolenia praktyczne w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczą orientację w terenie. Wymienili się wiedzą dotyczącą zachowania w warunkach kryzysowych, np. podczas trzęsienia ziemi, pożaru, czy innych zagrożeń zewnętrznych oraz rozegrali międzynarodowy mecz: Polska-Włochy. Wygrali nasi wojskowi a mecz zakończył się wynikiem 1:0

Uczniowie odwiedzili również posterunek włoskiej policji, gdzie poznali zasady organizacji jednostki mundurowej, poznali też używany przez nich sprzęt i oprogramowanie w celu identyfikacji osoby.

Za rok pojedzie następna grupa wychowanków. Aktualna grupa powróci w czwartek do Polski z pełnym bagażem wspomnień i umiejętności godnych ucznia szkoły o profilu wojskowym.

rimi_i.jpg rimi_lo_v.jpg rimini_iii.jpg
rimi_lo_5.jpg rimi_lo_6.jpg rimini_lo_3.jpg
rimini_ii.jpg rimi_lo1.jpg

rimini_lo2.jpg

Realizacja projektu 2022-1-PL01-KA121-SCH-000058028 w ramach akredytacji Erasmusa: Edukacja szkolna

 

W dniach od 2 do 8 października br. nauczyciele z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie brali  udział w mobilności Erasmus+ w Katanii na Sycylii. Podczas pobytu rozwijali swój warsztat pracy poprzez obserwację zajęć prowadzonych przez nauczycieli włoskich.  Szkoła, która przyjęłą naszą kadrę pedagogiczną  to Liceo Artistico Statale Emilio Greco w Katanii.

Polscy nauczyciele przebywając w liceum, obserwali zajecia oraz porównywali  metody pracy z uczniem zdolnym.Poza tym  uczestniczyli  w warsztatach prowadzonych w grupie i przyglądali się samodzielnej pracy ucznia. Podpatrywali również sposoby weryfikacji wiedzy i wspólnie z nauczycielem prowadzacym oceniali wykonane prace.

Uczestnicy realizujacy projekt, wspólpracowali z odpowiednimi do swojej profesji nauczycielami prowadzącymi zajęcia z: matematyki, języka angielskiego, niemieckiego i historii.

Mieli również okazję uczestniczyć w  nietypowych zajęciach artystycznych, co sprawiło im dużo  przyjemności i satysfakcji. Podziwiali talent artystyczny i kreatywność włoskich uczniów. Podczas wymiany poglądów z kadrą pedagogiczną  poznali także wytyczne dotyczące włoskiego systemu edukacji.

img_4005.jpg image-12-1.jpg
img_3998.jpg img_3999.jpg
img_4003.jpg

img_4004.jpg

image-12.jpg

© 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: OPTeam S.A.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Zapisano